sobota 13. srpna 2016

banánová zmrzlina bez cukruNejlepší, nebo skoro nejlepší osvěžení v letních horkých dnech skýtá zmrzlina a nejlépe nějaká moc dobrá zmrzlina. Pravda, v posledních dnech to vypadalo spíše na podávání grogu pro zahřátí, ale myslím, že se zase začíná oteplovat, tak na tu zmrzlinu určitě dojde.
Pro tuto domácí zmrzlinu se nejlépe hodí pěkně vyzrálé banány a nejlepší jsou ty s hnědými fleky na šlupce. Stačí je nakrájet na kolečka, dát jedno kolečko vedle druhého na igelitovou fólii (lepší je pevnější třeba z igelitové tašky), dát do mrazáku, pár hodin počkat a základ zmrzliny je hotov.

ingredience:
 • 4 větší banány, na kolečka nakrájené a zmražené
 • 1 šlehačka, v krabičce a může být i smetana pro dietáře
 • trochu soli (větší špetka)
 • citronová šťáva asi z 1/2 citronu 
Všechny ingredience se rozmixují tak, že se postupně přidávají banány a šlehačka. Když už jsou banány trochu rozmixované, přidá se citronová šťáva a sůl, pak se dál přidávají banány se šlehačkou. Směs je třeba rozmixovat do krémovité konzistence, pak ji hned nandat do misek a sníst.


Ta sůl se tam přidává z toho důvodu, že zmrzlina tak rychle netaje, ale i chuťově má své opodstatnění, které pochopil i Werich s Burianem.
Zmrzliny dělám vždy takové množství, aby se snědla hned a nemusela se uložit do mrazáku "na potom". Na mrazáku mám sáček s banánovými kolečky a vždy si vezmu přiměřené množství podle počtu mlsounů. Ostatní ingredience také přidávám od oka přibližně v poměru podle základního receptu.
Zmrzlina se dá posypat trochou mleté skořice, ale nejraději ji mám s panákem kávového likéru Kahlúa.
A nakonec přidám mlsného kocoura, ale ten není, prosím pěkně, k jídlu.6 komentářů:

 1. Díttko ty jedeš,to mám radost!Zmrzlinku si udělám to je jasné,jestli jsem dobře pochopila ,tak ta šlehačka se přilévá ,není ušlehaná do tuha??Mám ráda, ne moc složité recepty tak se mi to líbí,kocourek je krásný má hustý kožíšek,toho zima nepřekvapí:-)Zdraví Dája.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dajo, šlehačku jen přiléváš. Je to opravdu velmi jednoduché a děsně dobré.
   Jo, a Čertovi vyřídím tvoji pochvalu, právě teď začal kvílet za dveřmi, to nám zase přinesl nějaký dáreček, o který moc nestojíme :-))

   Vymazat
 2. Jednoduché a geniální!
  Dittu, ty si mi tu tak chyběla!
  Děkuji a zdravím! Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché, geniální a děsně žravé!
   Helčo, díky!

   Vymazat
 3. Dittko,probuď se!!!!!Co je u Tebe nového??????????????????Dája

  OdpovědětVymazat